F3do
Lütfen Üye Olunuz...!!!

Join the forum, it's quick and easy

F3do
Lütfen Üye Olunuz...!!!
F3do
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

EVSANE ALBAY ?????????????

2 posters

EVSANE ALBAY ????????????? Empty EVSANE ALBAY ?????????????

Mesaj tarafından sezo Çarş. Ekim 22, 2008 4:43 pm

EVSANE ALBAY ????????????? Efsane_albayyy_1
GERÇEKLERİ SÖYLEMEK OKADAR ZOR DEİLMİŞ
- Çuvallarla para topluyorlar, kendi gözümle gördüm. O paralarla silah alıyorlar.
- PKK kaçak yollarına gümrük kurmuş. Oradan mal getirip götüren kaçakçılardan para alıyor.-Kapkara bir tabak. Ve bir avuç un. Ateş yakıyor. Tabağa unu koyup, üzerine biraz su ekliyor ve bulamaç haline getiriyor. Onu yiyor
Şemdinli Komutanı Emekli Albay Erdal Sarızeybek PKK'nın en önemli gelir kaynağının kaçakçılıktan elde ettiği gelir olduğunu söyledi. Sarızeybek buna ilişkin bir anısını şöyle anlattı:
"Göreve yeni geldiğimde köyleri gezmeye başladım. Sınırdaki bir köye geldim. Bir baktım ki köy silme mazot dolu... 20 ton mazot var. Kaçağı yakaladık diye mazotları kaldırmaya kalkınca köylü bize biz onların gümrüğünü verdik dedi. Meğer PKK kaçak yollarına gümrük kurmuş. Oradan mal getirip götüren kaçakçılardan para alıyormuş..."
BİZİ KİM ŞEHİT EDİYOR?
Sarızeybek konuşmasına şöyle devam etti:
"Genelkurmay açıkladı: PKK'nın yıllık geliri 500 milyon Euro... Avrupa'da ticaret yapıyorlar. Kaçakçılıktan gelir elde ediyorlar. ROJ TV'nin reklam geliri var. Avrupa'da yaşayan gurbetçilerimizi haraca kesmiş... Şimdi soruyorum: Bizi kim şehit ediyor? Parayı kim sağlıyorsa o şehit ediyor. Kaçakçılığa kim göz yumuyorsa o şehit ediyor. Çuvallarla para topluyorlar, kendi gözümle gördüm. O paralarla silah alıyorlar."

TERÖRİST NE YİYOR?
Teröristle birçok kez karşı karşıya kalan Sarızeybek onların üzerinden çıkanları da şöyle anlattı:
"Kapkara bir tabak. Ve bir avuç un. Ateş yakıyor. Tabağa unu koyup, üzerine biraz su ekliyor ve bulamaç haline getiriyor. Onu yiyip sonra da 2-3 metrelik kuşağı midesine sarıyor. O kuşak iki işe yarıyor. Birincisi mideyi küçültüyor. İkincisi kayalıklardan çıkarken o kuşakla birbirlerini çekiyorlar."
sezo
sezo
Profesyonel
Profesyonel

Erkek
İş/Hobiler : ithalat -ihracat (sporcu )
Lakap : sezo
Ruh Hali : EVSANE ALBAY ????????????? Seytan10
Rep : 1199

EVSANE ALBAY ????????????? Empty Geri: EVSANE ALBAY ?????????????

Mesaj tarafından sezginsen Cuma Kas. 21, 2008 4:45 pm

abd li bir general,diyorki,teror orgutu ile masaya oturun,bazen dusunmeden edemiyorum abd mi bizi yonetiyor diye. kim bunu soyleten. basbakanin terorle mucadele kararliligi surecekmis.abd anlik istihbarati paylasacakmis,teror yandaslari sokaga dokulup vurup kiricak,adina ifade ozgurlugu denilecekmis,turkiye cumhuriyetini savunmakta zorlaniyoruz,uyan artik uyuyan dev..

erdal albayim semdinlide siniri asmak kitabinda alan karakolu baskinin ile ilgili size bir kac sorum olacak musade ederseniz;

komutan demek yetki ve sorumlulugu olan emir alip emir veren kisi dediniz. dolayisiyle o yetki sizde idi.

teroristler bayrak tepeye 3 kilometre kala 2 tane mayina basip size yolda olduklarini tesadufen bildirmislerdir,bolukten bu patlamayi duyup size rapor edilmistir.

siz 3 ihtimalin uzerinde durdunuz,ya katir ya kacakci yada terorist diye dusundunuz,her ne olursa olsun tehdit orda idi.

siz sadece askerlere dikkatli olun diye uyardiniz.

burda ben size inaninki kizdim,yetki sizde teroristler orda yaniltma yapip ertesi gunu saldiracagi gun gibi asikar,neden boluk komutanina evladim yanina 1 tim al hepsini cok iyi kamafulaj et yuzlerini boya her birine tasicagi kadar havan mermisi ver3 tane havan topu al yanina,ondeki ilk 3 askere uzak menzilli durbun ver ki onden kesif yapsinlar,siniri 2 kilometre gec mayinin patladigi bolgeye atabildigin kadar havan mermisi at muhakkak panik yapip saga sola kacan olacaktir ve sizde orda bir tehtid oldugunu anlardiniz.

ama olmadi cunki siniri gecmeniz yasakti diyeceksiniz.

bu bence mazaret degil.

onlarda ertesi gunu gelip emellerini gerceklestirdiler.

o daglarda allahla basbasasiniz,kimse gelip de size sen siniri neden gectin dermi bilemem yada gelmeye cesaret edermi,

bence yurutulen mucadelede eksik birseyler var saygilar

SORULAR BUNLAR, OKURKEN DAHİ YILLAR ÖNCESİNE GİTTİM, ÜRPERDİM.

BİRAZ DÜŞÜNEYİM, DÜŞÜNEYİM ÇÜNKÜ 16 YIL YETMİYOR O GÜNKÜ DURUMUN MUHASEBESİNİ YAPMAK İÇİN, BİRAZ DAHA GEREKİYOR.

CEVAP VERECEĞİM HEM DE AÇIK YÜREKLİLİKLE, HİÇBİR ŞEYİ GİZLEMEDEN SAKLAMADAN.
sezginsen
sezginsen
Fanatik
Fanatik

Erkek
Rep : 456